Často kladené otázky

Windows Live Mail

Poštovní klient Windows Live Mail byl vytvořen společností Microsoft jako součást jejich operačního systému Windows Vista. V minulém roce se objevili již pouze opravy bez dalších novinek v rámci sady Windows Essentials 2012. Další vývoj tohoto poštovního klienta se neočekává.

 

Nastavení poštovních služeb v klientovi

KROK 1:

Po spuštění programu Windows live mail kliknětě na přidat nový účet.

 
KROK 2:

Do tabulky přídání e-mailových účtů napište následující údaje:

E-mailová adresa: je celý název vaší schránky např. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Heslo: je heslo které používáte k e-mailové schránce
Zobrazované jméno: uvádí se jméno odesilate např. Jan Novák
Klikněte na další.

 
KROK 3:

Konfigurace nastavení serveru.
Informace o příchozím serveru Jako adresu serveru POP3.vaše doména např. pop3.nazev-domeny.cz. Port ponechte na hodnotě 110. Nezašktávat možnost Vyžaduje zabezpečené připojení SSL. Ověřit pomocí Jednoduchého ověřování. Přihlašovací uživatelské jméno je celý název vaší e-mailové schránky např. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Informace o odchozím serveru Adresa serveru je smtp.vaše doména např. smtp.nazev-domeny.cz. Port ponechte na hodnotě 25. Tento server vyžaduje ověření, proto tuto možnost zaškrtněte v checkboxu pod adresou serveru.
Stiskněte další.

 
KROK 4:

Váš e-mailový účet byl úspěšně přidán.